Kvalitetna bučna semena so osnova za dišeče bučno olje. V tem času poteka spravilo buč.
Letošnja letina buč je slabša, kot bi si kmetje želeli. Na slabšo letino so vplivali hladni majski dnevi z veliko dežja, poplavami, točo in drugimi vremenskimi ujmami. Oljarna Središče ob Dravi SAT Jeruzalem ima več kot 100-letno tradicijo pridelave. Še vedno 90 odstotkov bučnega olja prodajo v Sloveniji, kar pomeni, da Slovenci dišeče bučno olje še vedno zelo radi uporabljajo v kulinariki, pojasni Sonja Krabonja, direktorica Jeruzalem SAT- Oljarna in mešalnica Središče ob Dravi.
Boris Svenšek, ki kmetuje v Selah v občini Videm, se je za oljarno odločil po prevzemu kmetije, najprej bolj iz veselja. Takrat si ni predstavljal, da bo oljarna iz postranske postala najdonosnejša dejavnost na kmetiji. Ob poljedelstvu, delu v oljarni in prodaji olja, Svenšku ostaja bolj malo časa za domače mizarstvo, ki je njegova prva dopolnilna dejavnost na kmetiji.
Pol prihodkov oljarna Svenšek ustvari s prodajo bučnega, sončničnega in mešanega solatnega olja, pol pa s stiskanjem olja kot storitvijo. Večino olja proda na kmetiji. V okviru akcije S kmetije za vas, ki jo pripravljajo Kmetijsko-gozdarska zbornica Slovenije in Kmečki glas, so jim na sejmu Agra podelili najvišje priznanje: zlato sončnico.